[Recenzja] "Syrenka" z aliexpress + pyłki z allegro :) porównanie z indigo

"Syrenka" z aliexpress
Zapłaciłam: 0,97$
Kupione: TUTAJ

Pyłki z allegro
Zapłaciłam: 1,25 zł/ szt. (przesyłka za wszystkie 3,94 zł)
Kupione: TUTAJ

Szukając tańszych alternatyw dla pyłków z indigo (pyłki nie są drogie - 7 zł, ale niestety przesyłka kosztuje aż 15 zł), testuję co jakiś czas odpowiedniki z innych źródeł. Tym razem postanowiłam przetestować brokat, który miał w nazwie Mermaid Effect oraz tanie brokaty z allegro.

"Syrenka" z aliexpress przychodzi zapakowana w foliowe opakowanie o pojemności aż 10 g:

Pyłki z aliexpress zapakowane są w słoiczki, w każdym po 2 g pyłku. Tutaj porównanie wielkości z indigo oraz opakowaniem holograficznego brokatu, którego recenzja była tutaj:

Niestety okazuje się, że "syrenka" wygląda zupełnie inaczej niż oryginał z indigo: ma inny kolor oraz jest grubiej zmielona, nie tworzy ładnej "tafli". Na wzorniku na czarnym oraz białym kolorze:

Pyłki z allegro prezentują się zdecydowanie lepiej. Wybrałam kolory: JCA02, JCO, JCS07, JCS16 oraz JCS14. Zdjęcie w dziennym świetle (niepodpisane kolory to od dołu: holo indigo grapefruit, holo indigo standard i brokat z ali z tej recenzji):

Sztuczne światło:

Moim faworytem jest JCA 02, który jest jeszcze drobniej zmielony niż syrenka z indigo i tworzy piękną niebieską poświatę:

Pyłki holograficzne są grubiej zmielone niż te z indigo, ale efekt bardzo mi się podoba :) Jeśli chodzi o pyłek JCO to przy wyborze sugerowałam się inną aukcją sprzedawcy, gdzie są widoczne lepsze wzorniki (tutaj) i miał to być pearl effect, ale jak widać na zdjęciach powyżej pyłek niestety nie tworzy żadnego efektu. W słoiczku również wygląda jak zwykły brokat :(

Moja ocena "syrenki" z aliexpress: 5/10 (może do czegoś wykorzystam, ale szału nie ma)
Czas przesyłki: zamówione 10/03/16, u mnie między 14/03/16 a 19/03/16, nie wiem kiedy konkretnie - wyjazd.

Moja ocena pyłków z allegro: 8/10 (przez JCO)
Czas przesyłki: dramatycznie długi! Zamówione 18/03/16, u mnie 31/03/16, więc paczka z Chin szła krócej niż przesyłka z Polski.. po drodze była Wielkanoc, ale prawie 2 tygodnie to i tak bardzo długo (paczka została wysłana dopiero po tygodniu).

3 komentarze:

 1. A skąd jest "efekt holograiczny"? Wygląda bosko *.*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://kesinails.blogspot.nl/2016/03/recenzja-brokat-holograficzny-z.html ten grubszy z ali, a drobniejsze z indigo :)

   Usuń
 2. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Kesi Nails , Blogger