[Recenzja] Bloczki i pilniki z aliexpress :)

1. pilniki 100/180, zapłaciłam: 1,89$/ 10 szt., kupione TUTAJ
2. pilniki OPI 180/240, zapłaciłam: 0,39$/ szt., kupione TUTAJ
3. bloczek polerski biały, zapłaciłam: 1,91$/ 5 szt., kupione TUTAJ
4. bloczek polerski biały "papierowy", zapłaciłam: 1,91$/ 10 szt., kupione TUTAJ
5. bloczek polerski kolorowy, zapłaciłam: 0,27$/ szt., kupione TUTAJ

Pilniki różnią się gradacją, która jest oznaczona liczbą - mówi nam ona o tym, ile ziarenek znajduje się na 1 cm kwadratowym pilnika (czyli im większa wartość, tym pilnik jest delikatniejszy).

1. Pilniki 180/100
Te pilniki są delikatniejsze niż wskazywałby na to opis aukcji. Z moich obserwacji wynika, że w przypadku droższych pilników 180 jest dużo ostrzejsze niż w tańszych. Tutaj delikatniejsza strona spokojnie nadaje się do nadawania kształtu naturalnej płytce (polecana gradacja to 240). Pilniki są wygięte (w kształcie banana jak mówią niektórzy :) ).

2.Pilniki 180/240
Te pilniki są dużo cieńsze niż powyższe. Powierzchnia ścierająca jest naklejona bezpośrednio na drewnianą listewkę, bez żadnej gąbki czy innego tworzywa. Tu porównanie grubości obu pilników:

Poczułam się trochę zawiedziona, kiedy otworzyłam paczkę, ale okazało się, że taka grubość bardzo mi odpowiada. Takim cienkim pilnikiem łatwo mi nadawać kształt paznokciom przy migdałkach, gdzie trzeba dosyć mocno piłować paznokieć po bokach :)

1. + 2. razem: uważam, że obie wersje pilników są warte uwagi i będą dobre do piłowania naturalnej płytki. Paczka z pilnikami 100/180 szła do mnie dramatycznie długo i wystawiłam sprzedającemu jedną gwiazdkę feedbacku ze względu na to, że skończył się czas na dostawę. Nie zakładałam sporu, ale pilniki dotarły :)

3. Białe bloczki polerskie
Są naprawdę fajne :) Jakość jest bardzo zbliżona do bloczków, które kupowałam kiedyś na allegro. Są trwałe, nie za miękkie i nie za twarde.

4. Białe bloczki polerskie "papierowe"
Nazwałam je tak, bo to dziwny produkt. Są bardzo delikatne, ale przy tym bardzo nietrwałe. Mogą się sprawdzić w przypadku osób, które robią paznokcie innym i potrzebują jednorazowych produktów. Wydają się tańsze niż bloczki wyżej, ale w rzeczywistości starczą na krócej.

Tak wyglądają używane bloczki 3. i 4.:
5. Bloczki polerskie kolorowe
To takie bardziej polerki do paznokci. 4 strony każdego bloczka mają różną gradację i są oznaczone cyframi. Będą ok, jeśli ktoś chce np. nadać błysk naturalnej płytce. Ja kupiłam je podczas składania zamówienia u jednego z sprzedawców, ponieważ musiałam dobrać jakieś produkty żeby wykorzystać kupon ;) Raczej nie kupię więcej, ponieważ wolę tradycyjne bloczki. Te są dla mnie trochę zbyt delikatne. Dodatkowo nie mają powierzchni ścierającej na kantach i nie można ich zgiąć, więc ciężko dotrzeć takim bloczkiem do wszystkich zakamarków płytki.

Tak wyglądają wszystkie razem:

Czas przesyłki:
1. zamówione: 9/04/16, u mnie: 15/06/16
2. zamówione: 26/02/16, u mnie: 19/03/16
3. zamówione: 3/12/15, u mnie: 23/12/15
4. zamówione: 26/02/16, u mnie: 9/04/16
5. zamówione: 14/04/16, u mnie: 9/05/16-27/05/16

6 komentarzy:

 1. No właśnie też mam różne bloczki i jedne są OK a inne takie se. No i teraz kiedy muszę je znowu kupić nie wiem na które trafię, bo ogólnie wyglądają tak samo...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W aukcji często te papierowe wyglądają jak te normalne, więc warto przeglądać feedbacki :)

   Usuń
 2. a mam pytanie z innej beczki, mata, którą masz jest wykończona na gładko czy taka "chropowata". zastanawiam sie nad zakupem tej albo innej i temu pytam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mata z jednej strony jest matowa, a z drugiej gładka, błyszcząca :)

   Usuń
 3. Czy 3. bloczek polerski biały kruszy się podczas użytkowania?? Kiedyś miałam z allegro strasznie kruszące się, z semilac mi odpowiadają bo nic się nie kruszy i szukam zamiennika;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Kesi Nails , Blogger