[Recenzja] Głowica (rączka) do frezarki JD700 (JD500 lub innej na 5 pinów) z aliexpress :)


Zapłaciłam: 15,99$ - kupony od sprzedawcy (cały czas dostępne), przesyłka była bezpłatna
Kupione: TUTAJ

Jakiś czas temu (a konkretnie tutaj) pisałam, że stałam się szczęśliwą posiadaczką frezarki JD700. Niestety w wyniku nieszczęśliwego spotu przypadkowych zdarzeń, rączka od frezarki dokonała żywota :( Frezarka na gwarancji, więc spróbuję zareklamować, ale nie mam teraz niestety jak tego zrobić (i nie wiem też czy gwarancja zostanie uznana :P ), więc postanowiłam zamówić sobie zamiennik z ali.
Rączkę testuję od ponad miesiąca, ponieważ przed wystawieniem recenzji chciałam mieć pewność, że na 100% wszystko z nią ok. Wybrałam aukcję z linku polecanego przez osobę z grupy Nails & Tools :)

Rączka jest lżejsza niż ta oryginalna, waży około 140g:

Podobnie jak w przypadku mojej poprzedniej rączki, bez problemu wkłada się do niej frezy, dzięki funkcji twist lock. Przekręca się lekko biały element na obudowie, wkłada frez i przekręca w drugą stronę - frezy bardzo mocno trzymają.

Powinna pasować do wszystkich frezarek, które mają 5 pinów:

Rączka lekko wibruje na najwyższych obrotach i z tego co pamiętam oryginalna była pod tym względem lepsza. Nie są to duże wibracje, zdecydowanie mniejsze niż w przypadku np. różowej frezarki, ale wolę o tym napisać. To jedyny minus, który w tym momencie dostrzegam.
Jeśli chodzi o prędkość obrotów czy czas nagrzewania się to nie widzę różnic.

Podsumowanie: Rączka jest w porządku - działa i wszystko z nią ok. Kiedy przyszła to byłam mega szczęśliwa, ale bardziej dlatego, że moje życie bez frezarki było zdecydowanie trudniejsze :P Nie jest to jakiś cudowny produkt, niczym się nie wyróżnia, to po prostu dobry zamiennik :)

Czas przesyłki: nie mogę odnaleźć konkretnych dat, ale poniżej miesiąca :)

6 komentarzy:

 1. Witam, jak sprauje Ci sie frezarka? Czy polecasz bardziej jd700 czy jd500, czy moze do wlasnego uzytku wystarczy ta różowa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko z nią w porządku. Jeśli chodzi o tę uszkodzoną rączkę to bardziej moja wina :P
   Podobno JD700 są mniej awaryjne niż JD500, ale nie jestem w stanie tego zweryfikować. Z różowej frezarki korzystałam sporo czasu i na początek jest ok, ale pełnowymiarowa frezarka zdecydowanie inny komfort pracy :)

   Usuń
  2. Pewnie tymi frezami dołączonymi do frezarki nie zdziała się zbyt wiele? Czy dają radę? :-)

   Usuń
  3. One są bardziej żeby sobie popróbować, ale można ich używać. Czuć sporą różnicę w momencie, kiedy wymieni się je na lepsze :)

   Usuń
  4. Dziękuję Ci bardzo za odpowiedz :-)

   Usuń
 2. czy można ją jeszcze dostać na aliexpress?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Kesi Nails , Blogger