[Recenzja] Recenzja zbiorcza frezów do skórek :)


1. Ceramiczna kulka, zapłaciłam 4,60$ (6,60$ - kupon na 2$), kupione: TUTAJ
2. Kulka, zapłaciłam 1,20$, kupione: TUTAJ
3. Frez ceramiczny, zapłaciłam 5,76$, kupione: TUTAJ
4. Frez karbidowy, zapłaciłam 9$/ 2 szt. , kupione: TUTAJ (można teraz kupić pojedynczo taniej, 3,91$ TUTAJ)

Dzisiaj chciałabym napisać kilka słów o czterech różnych rodzajach frezów do skórek. O dwóch z nich pisałam już wcześniej na blogu (tutaj recenzja frezu nr 4 a tutaj recenzja frezu numer 3), ale stwierdziłam, że umieszczę je również tutaj, ponieważ takie porównanie będzie dla wielu osób przydatne.

Zacznę od tego, że żaden z tych frezów nie jest złej jakości. Każdy z nich jest po prostu do innych rzeczy :) Mogłam trochę inaczej ponumerować te frezy na zdjęciu, bo bardziej logiczne będzie dla mnie rozpoczęcie od końca ;)

Frez nr 4 to bardzo delikatny i precyzyjny frez do usuwania błonek z płytki paznokcia. Nadaje się dla osób początkujących i ciężko sobie nim zrobić krzywdę. Sprawdzi się w przypadku dosyć miękkich i nieprzerośniętych skórek. Nie jest konieczne odsuwanie skórek przed jego użyciem - robi całą robotę :)

Frez nr 3 to już zdecydowanie bardziej ostry frez. Tutaj trzeba uważać, bo można sobie zrobić krzywdę. Frez błyskawicznie usuwa przerośnięte czy przesuszone skórki, jakby odcina ich nadmiar. U mnie nie nadaje się do stosowania na dłoniach, bo moje skórki są zbyt miękkie, ale idealnie sprawdza przy pedicure.

Frez nr 2 to pierwsza z kuleczek, która bardzo dobrze likwiduje wszelkie postrzępione skórki, które mogą powstać po użyciu frezu 4 lub 3 (lub po prostu po zwykłym odsuwaniu skórek). Frez jest tani, ale dobrej jakości i do tego wielozadaniowy :) Można nim np. doprowadzić do porządku zgrubione czy przesuszone wały boczne, ale również skorygować źle nadlany żel pod paznokciem po przedłużaniu. Mała i precyzyjna kuleczka - można sobie nią oczywiście zrobić krzywdę, ale ktoś musiałby się bardzo postarać ;)

Frez nr 1, czyli ceramiczna kuleczka to frez wykończeniowy. Wygładza skórę usuwając wszelkie nierówności, mikro skórki - to taki ostatni szlif. Jak dla mnie posiadanie tego frezu nie jest konieczne, ale był w dobrej cenie to kupiłam i używam - jest różnica po jego użyciu :)


Podsumowując to wszystko: 
- Jeśli nie macie żadnego frezu do skórek to zainwestujcie najpierw we dwa najtańsze frezy - numer 4 i numer 2 :) Może się okazać, że będą wystarczające, a jeśli nie to zawsze można sobie dokupić kolejne.
- Jedynym frezem, z którym trzeba uważać i używać go bardzo ostrożnie jest numer 3.
- Przed frezowaniem skórek pamiętajcie żeby nie moczyć rąk ani nie używać kremu - dużo łatwiej będzie je usunąć, kiedy będą suche.

Czasy przesyłek: Wszystkie frezy przyszły do mnie szybko, poniżej 3 tygodni :)

Zobacz również: [Recenzja] frezów ceramicznych.

5 komentarzy:

  1. Bardzo przydatny wpis! Jestem na etapie kompletowania frezów i z całą pewnością kupię 1 lub 2. Mam nadzieję, że na mój własny użytek będzie to odpowiedni zakup :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Będą pasować do różowej frezarki?

    OdpowiedzUsuń
  3. witam :) może prośba nietypowa, ale proszę Cie o pomoc. czy możesz dodać tutorial jak posługujesz się tymi frezami i w jakiej kolejności? :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Kesi Nails , Blogger