[Recenzja] Nowa wersja Sun2 + porównanie z poprzednią :)


Aktualna cena: 28,99$, LINK
(Obecnie lampa jest w promocji, nie wiem jaka cena będzie po jej zakończeniu)

To już kolejna lampa w mojej małej kolekcji :D W momencie, kiedy zamawiałam poprzednią Sun2 (recenzja tutaj) to sądziłam, że wszystkie lampy będą już w tej nowej wersji, ale dostałam poprzednią. Teraz przyszła do mnie nowa (już wszystkie wysyłane lampy będą takie), więc mogę Wam powiedzieć dokładnie czym różnią się obie lampy :)

1. Obudowa z zewnątrz
Obie lampy są dokładnie tej samej wielkości. Obudowy z zewnątrz różnią się jedynie szczegółami. Przyciski mają taką samą wielkość, ale zmniejszona została wielkość czcionki przy oznaczeniach czasu. Nie ma również chińskich znaczków przy ostatnim przycisku. Na górze nowa wersja, na dole stara:

Z przodu również zniknęły chińskie znaczki z napisu (nowa wersja po lewej):

Oprócz tego w nowej wersji również dostajemy 3 silikonowe nakładki na lampę, ale w zestawie znajdziemy czarną, zamiast fioletowej :)

2. Dno
Jeśli chodzi o dno to nie ma dużych różnic. Cały czas jest metalowe i ma zaznaczone miejsca, gdzie trzeba trzymać palce (te kółeczka to miejsca na kciuki). Dna są niebieskie, bo nie ściągnęłam z nich jeszcze folii ochronnej:

Pod spodem w nowej wersji została dodana dodatkowa "nóżka" po środku (nowa wersja po prawej):

3. Wnętrze lampy
Obie lampy mają moc 48W, jednak różnią się ilością diod. Stara wersja ma 27 diod, a w nowej ich ilość została zwiększona do 33. Stara wersja lampy ma metalowe wnętrze, które odbija światło, a w nowej wykonane jest z białego plastiku:

Ilość miejsca w środku jest taka sama :)
Nowa wersja lampy ma większe i mocniejsze magnesy, które lepiej trzymają metalowe dno.

Włączone lampy (niestety aparat w moim telefonie słabo radzi sobie z takimi zdjęciami):

4. Waga i pozostałe elementy
Nowa wersja lampy jest lżejsza od swojej starszej siostry ze względu na brak metalowego wnętrza i waży niecałe 600g (razem z dnem oraz jedną silikonową nakładką):

Starsza wersja waży ponad 750g:

Instrukcja pozostała bez zmian:

Zasilacze również wyglądają podobnie. Obie wersje mają czujniki ruchu, które działają tak samo dobrze.

5. Utwardzanie i moje odczucia dotyczące obu lamp
Wydaje mi się, że to najważniejszy punkt, bo prawdopodobnie sporo osób chciałoby się dowiedzieć jak brak metalowego wnętrza wpłynął na szybkość utwardzania produktów w lampie. Moim zdaniem obie lampy są tak samo mocne i nie zauważyłam różnic w utwardzaniu produktów. Nowsza wersja ma więcej diod, więc światło lepiej się rozchodzi i to jest powodem, że brak metalowego wnętrza nie jest odczuwalny.
Obie lampy utwardzają bazę oraz mocno napigmentowane hybrydy w ciągu 10 sec (często w krótszym czasie, ale wolę podać górną granicę), top najlepiej trzymać dłużej - 30 sec (ponieważ wtedy najlepiej błyszczy). Utwardzanie żeli należy sprawdzić samodzielnie, w zależności od marki, bo czasy mogą być różne - zaczęłabym testy od 30 sec - tutaj również nie zauważyłam większych różnic, jeśli chodzi o czas.

Podsumowując: nowa wersja Sun2 jest tak samo dobra jak poprzednia. Zmniejszyła się jej waga, ponieważ nie ma już metalowego wnętrza. Zostały dodane dodatkowe diody, dzięki czemu światło lepiej się rozchodzi. Pozostałe zmiany są kosmetyczne. Lampa cały czas posiada czujnik ruchu, świetne dno z zaznaczonymi miejscami, w których należy trzymać palce oraz wymienne silikonowe podkładki na górze, które mogą zastępować poduszkę do manicure.
To lampa o dużej mocy, która bardzo szybko utwardza wszystkie produkty, dlatego polecałabym jej zakup w szczególności do salonów :)

Czas przesyłki: 3 tygodnie

8 komentarzy:

 1. ojc zmartwiłam się troche jak zobaczyłam ze nie ma metalowego wnętrza ale skoro utwardza równie dobrze pozostaje mi czekać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Którą lampę kupić: Sun2, Sun5 (48w) czy Sun one?Myślę i myślę i już się poddaję bo nie wiem ;-)
  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda z tych lamp jest bardzo dobra :) Sun5 jako jedyna ma wyświetlacz, ale nie ma dna odbijającego światło, Sun2, ma wymienne silikonowe nakładki na górze, najwięcej miejsca w środku i największą ilość diod, SunOne to najbardziej popularna i sprawdzona lampa :)

   Usuń
 3. Bardzo przyjemnie tu u Ciebie, zaglądam już od dawna nieoficjalnie, ale teraz już mogę oficjalnie zaprosić się do siebie: http://blondynkaztytuleminzyniera.blogspot.com/

  Na pewno będę zaglądać częściej! Dodaje Cię do obserwowanych :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pytanie co do lampy sun2 , lampa posiada czujnik ruchu po włożeniu dłoni do lampy zapalają się diody i ile czasu one się będą paliły ? Chodzi mi o obsługę lampy bez naciskania guziczków.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam pytanie co do lampy sun2 , lampa posiada czujnik ruchu po włożeniu dłoni do lampy zapalają się diody i ile czasu one się będą paliły ? Chodzi mi o obsługę lampy bez naciskania guziczków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do momentu wyciagniecia reki z lampy albo 120 sec z tego co pamietam.

   Usuń
 6. Każdą kolorową hybrydę utwardzi w 10 sek, Rosalind też? :)
  A np. Semilac Extended Base do przedłużania to pewnie trzeba dłużej potrzymać?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Kesi Nails , Blogger