[Recenzja] SunMini już nie jest mini, czyli o SunMini2 plus (24W mocy) ;)


Aktualna cena: $12.91
Link: TUTAJ


SunMini2 Plus to najtańsza lampa z rodziny sunuv, zaraz po SunMini (6W). Lampa podobnie jak pozostałe z serii posiada ledy, które utwardzają wszystkie produkty (również tradycyjne żele uv).

Lampka przychodzi w zafoliowanym kartoniku. W zestawie jest kabel usb, ładowarka usb z polską wtyczką i krótka instrukcja.Po złożeniu ma niewielkie wymiary, podobnie do zeszytu formatu A5 (jest węższa i odrobinę dłuższa). Ma składane nóżki, po których rozłożeniu lampa gotowa jest do użytku.

Tutaj porównanie do mniejszej siostry, czyli SunMini:Lampa jest prawie 4 razy większa, posiada tez zdecydowanie więcej diod (15 zamiast 6). Na obudowie znajdziemy jedynie jeden przycisk oraz dwie diody, które informują nas o tym czy czas ustawiony jest na 30 czy 60 sec. Po jednorazowym wciśnięciu przycisku lampa będzie świeciła 30 sec, po dwukrotnym 60 sec, a po trzykrotnym się wyłączy - prosta sprawa.

Większość hybryd utwardza się dobrze w ciągu tych 30 sec, ale niektóre (szczególnie biały i czarny) można dla pewności utwardzać odrobinę dłużej. Top najlepiej błyszczy po 60 sec w lampie.
Nie jestem w stanie podać konkretnych czasów dotyczących utwardzania żeli, ponieważ zależy to od samego żelu (żele led utwardzają się szybciej niż żele uv), rodzaju (clear czy cover itd.) oraz samej marki. Najlepiej samodzielnie przetestować jak żel, który posiadamy będzie się zachowywał.Bardzo fajnie, że działa podłączona do powerbanku, jakiegokolwiek portu usb czy zwykłej ładowarki od telefonu. Czyni to z niej idealną lampę na wyjazdy. Jej siostra SunMini jest tania i malutka, bardzo dużo osób wybiera ją jako swoją pierwszą lampę do hybryd, gdy nie wiedzą czy cała zabawa im się spodoba. Jest tam trochę problemów, które nie występują w SunMini2 plus, czyli: maksymalne utwardzanie jedynie 4 palców ręki na raz, niedoświetlenie boków paznokci, bo łatwo w lampie ułożyć źle ręce.

W SunMini2 plus miejsca jest już zdecydowanie więcej, jest więcej diod, więc paznokcie są lepiej doświetlone. Nie zdarzyły mi się nieutwardzone boki, ale jedna z osób na paznokciowej grupie miała taki problem - może wynika to z ułożenia ręki w lampie.

Myślę, że to świetna lampa na wyjazdy, bo po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca i można ją wcisnąć dosłownie wszędzie. Korzystanie z niej jest dużo bardziej komfortowe niż z SunMini. Mam wątpliwości, jeśli ktoś chciałby mieć SunMini2 Plus jako jedyną lampę do paznokci, bo moim zdaniem lampa w regularnej cenie $16.99 jest odrobinę zbyt droga - wtedy lepiej dołożyć kilka dolarów i kupić jedną z lamp z serii Sun9, najlepiej z plusem, bo mają wtedy 36W, zamiast 24W. Obecna cena, trochę powyżej $12 wydaje mi się dużo bardziej odpowiednia.

Lampę dostałam do testów, dzięki uprzejmości sprzedawcy ze sklepu sunuv. Myślę, że gdybym nie miała SunMini to mogłabym ją kupić w dobrej promocji, ale właśnie jako typowo wyjazdową lampę.

Podsumowując: SunMini 2 plus jest kompaktowa i po złożeniu zajmuje mało miejsca. Działa pod powerbankiem czy ładowarką od telefonu, więc nie trzeba pamiętać o kablach/zasilaczach. To idealna lampa na wyjazdy, jednak do korzystania w domu lepiej sprawdzi się jedna z lamp z serii Sun9 (najlepiej z plusem - 36W).

Czas przesyłki: 2 tygodnie.

2 komentarze:

  1. Czy możesz doradzić mi w zakupie lampy? Mam sun2 (różową) i pierwszą sun5 bez dna, byłam z tej drugiej bardzo zadowolona ale zaczęły mrugać 4 diody i zamówiłam sun2, sądziłam że będzie faktycznie szybko uwtardzać ale niestety czasem minuta to za mało, mam kilka róznych firm lakierów. Zalezy mi na tym żeby czas utwardzania był szybki, co możesz doradzić? Będę wdzięczna
    :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Hej, czy masz może jeszcze kody na lampy SUNUV? Najbardziej interesuje mnie Sun 9x plus. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Kesi Nails , Blogger