[RECENZJA] Paznokcie LCD, czyli liquid effect z aliexpress 🦄


Zapłaciłam: $2.99
Link: TUTAJ

Kocham tęczę i baaardzo chciałam to mieć! Ten efekt nazywany jest różne: liquid effect, crystal effect, lcd nail, rainbow nails lub mood ring nails (to ostatnie od pierścionków, które zmieniają kolor niby pod wypływem nastroju). Paznokcie zmieniają kolor pod wpływem temperatury, ale to zupełnie co innego niż lakiery termiczne, ponieważ w przypadku lakierów mamy jedynie 2 kolory, a tutaj całą tęczę😁

Liquid Effect przychodzi w słoiczku o pojemności 1g i ma musztardowo-żółty kolor. Słoiczek jest malutki, ale produkt wydaje się wydajny.

Liquid Effect najlepiej wygląda położony na czarny podkład: może to być zwykły lakier lub hybrydowy, wytarty z warstwy dyspersyjnej. Ja na czarną hybrydę kładłam po prostu matowy top coat by oszczędzić sobie czas ;)

Liquid Effect jest rzadki i najlepiej używać do nałożenia pędzelka ze starego lakieru. Te do paint żeli są trochę zbyt twarde. Produkt wysycha bez lampy i zmienia kolory od razu po zaschnięciu. Na wzorniku schło wszystko dosyć długo (koło 10 min), ale na paznokciach liquid effect schnie zdecydowanie szybciej, prawdopodobnie przez ciepło rąk.
Produkt należy zabezpieczyć top coatem i najlepiej zrobić to bardzo dokładnie, bo nasz efekt.. rozpuszcza się pod wpływem wody. Dobrze, że najpierw zrobiłam testy na wzornikach, bo niedomalowany topem kawałeczek zdobienia zniknął bezpowrotnie:

Malując paznokcie postanowiłam więc, że zostawię po 0,5mm odstępu z każdej strony i mam nadzieję, że wszystko będzie mi się ładnie trzymać. Na razie noszę te paznokcie 3 dzień i jestem dobrej myśli.Na filmiku możecie zobaczyć jak zmieniają się kolory (używałam suszarki do włosów😅):

Bardzo podoba mi się jak to wygląda😊 Teraz na dworze jest bardzo zimno, więc jak tylko zmarzną mi ręce to paznokcie są prawie czarne, ale wystarczy, że wsadzę rękę na chwilę do kieszeni by pokazała się tęcza😁
Na drugiej ręce zrobiłam sobie tylko kropeczki i chcę przetestować trwałość efektu w takiej formie:


Podsumowując: jestem na tak, chociaż trzeba uważać na dobre zabezpieczenie, bo produkt rozpuszcza się w wodzie. Moim zdaniem jednak ta tęcza jest tego warta😍

Czas przesyłki: około miesiąca

UPDATE: Niestety paznokcie nie przetrwały czyszczenia łazienki. Jedna warstwa hybrydowego topu to moim zdaniem zbyt mało by dobrze zabezpieczyć ten efekt. Następnym razem spróbuję położyć na paznokcie warstwę żelu albo reinforce i mam nadzieję, że nie wpłynie to negatywnie na zmiany kolorów. Prawa ręka z kropeczkami na razie bez większych zmian. Mam trochę wytarty wolny brzeg, ale podobnie byłoby z samym kolorem.
Jedna z dziewczyn z paznokciowej grupy polecała położenie bezkwasowego primera na efekt, bo działa to w przypadku pyłków. Myślę, że również warte wypróbowania :)
Liquid effect przy uszkodzeniu warstwy topu na wolnym brzegu zaczyna się rozpuszczać i to było do przewidzenia, ale zastanawia mnie też znikanie zdobienia od strony skórek. Nie widzę tam żadnych uszkodzeń i nie wiem czy miały na to wpływ użyte środki czystości czy coś innego.
Kolejny update po testach z zabezpieczeniem żelem.
Wstępne wnioski:
-jedna warstwa hybrydowego topu to za mało,
-liquid effect ma zdecydowanie większą trwałość przy zdobieniach niż położony na całą płytkę.


2 komentarze:

Copyright © 2014 Kesi Nails , Blogger