[Tutorial] Łatwy sposób na francuski manicure (french) dla każdego kształtu paznokcia :)

Po wrzuceniu tego zdjęcia na instagram sporo osób pytało mnie jaki mam sposób na frencha. Jeśli Ty również masz z tym problem to zapraszam do lektury :)
W poniższym tutorialu pokazałam krok po kroku jak zrobić idealnie równą (i identyczną na każdym z palców!) białą końcówkę.

By french wyglądał estetycznie i naturalnie konieczne jest namalowanie białej końcówki w kształcie łuku zwanego linią uśmiechu. Na zdjęciach dokładnie pokazałam to na przykładzie 3 prostych. Nie musisz koniecznie rysować ich za każdym razem, ale malując białą końcówkę postaraj się je sobie wyobrazić - łatwo w ten sposób skorygujesz kształt.

Co będzie potrzebne:
a) Pędzelek (nie musi być szczególnie cienki) lub sonda;
b) Biała hybryda, paint gel, farbka akrylowa - cokolwiek dobrze kryjącego;
c) Transparentny lakier w kolorze typowo do frencha, ale niekoniecznie;
d) Jeśli chcesz przedłużyć wizualnie płytkę (łożysko) to również lakier typu cover.

1. Pokryłam wzornik dwiema warstwami 90485 Nude Knickers - to lakier o średnim kryciu, który idealnie się nadaje do tego celu. Wzornik przemyłam cleanerem, by malowany wzór nie rozmywał się na warstwie dyspersyjnej lakieru. Jeśli chcesz wizualnie przedłużyć łożysko to pomaluj paznokieć w zbliżonym odcieniu, ponieważ w przeciwnym wypadku Twoja naturalna biała końcówka paznokcia będzie widoczna.
2. Do malowania użyłam białego paint gelu Saviland i pędzelka BQAN (obie rzeczy z aliexpress). W pierwszej kolejności namalowałam białą linię w poprzek paznokcia - wyznacza ona jak długa będzie końcówka oraz będzie naszym punktem odniesienia na kolejnych etapach. Malując swoje paznokcie postaraj się by ta linia była w równej odległości do wolnego brzegu na każdym z palców.
3. Namalowałam dwie linie, które podzieliły pierwszą na trzy części. Staraj się by były nachylone pod tym samym kątem -  dwie części po bokach powinny być tej samej długości. Kąt nachylenia linii jest zależny od długości Twoich paznokci:
4. Najtrudniejsze już za nami :) Teraz trzeba zaokrąglić miejsca, gdzie linie się łączą:
5. Pomalować całość na biało i utwardzić w lampie:
6. Następnie wzornik pokryłam jedną warstwą mlecznego koloru do frencha 40504 Romantique (utwardziłam) i pokryłam topem:
Gotowe!

Do wykonania frencha na moich paznokciach (ze zdjęcia) użyłam tych samych produktów, ale położyłam tylko jedną warstwę 90485 Nude Knickers.
Lakiery Smart kupiłam TU (1,39$/ szt.)
Paint gel Saviland kupiłam TU (1,88$/ szt.)
Pędzelek BQAN kupiłam TU (2,38$)


11 komentarzy:

 1. Super pomysł napewno wypróbuję:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło :) Daj znać jak się sprawdził!

   Usuń
 2. Czy Paint Gel Saviland utwardzę w lampie LED?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam lampy LED, ale w aukcji jest " Cured: UV Lamp or LED lamp" :)

   Usuń
  2. W takim razie chyba się skuszę :D Dziekuję za odpowiedź :)

   Usuń
  3. W takim razie chyba się skuszę :D Dziekuję za odpowiedź :)

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Manicure francuski Warszawa to prawdziwy klasyk, który nigdy nie wyjdzie z mody. Sama często decyduje się na taką ozdobę paznokci.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Kesi Nails , Blogger