[Recenzja] Lampa Sun3 😠


Aktualna cena: $54.59 - kupon za $2 ze sklepu
Kupiona: TUTAJ

Do recenzji tej lampy zbierałam się strasznie długo. Wkurzyła mnie! Opinie są subiektywne, ale staram się żeby to co piszę na blogu było jak najbardziej zbliżone do stanu faktycznego. Dlatego postanowiłam poczekać, potestować ją dłuższej i dopiero wtedy ją ocenić.

Zacznę jednak od początku. Lampa miała być najlepsza z najlepszych:
 - SUNUV, czyli z diodami nowej generacji, utwardzająca wszystkie produkty (do led i do uv) w krótkim czasie,
- z wyświetlaczem,
- mocą 48W,
- z największą ilością diod - aż 36,
- z dużą ilością miejsca w środku,
- czujnikiem ruchu,
- funkcją Smart Sensor 2.0, czyli zapamiętywaniem czasu :)

I rzeczywiście lampa to wszystko posiada. Jako jedyna przyszła w zafoliowanym pudełku. Po otworzeniu paczki zrobiła na mnie mega dobre wrażenie - lampa wykonana jest z metalu oraz wysokiej jakości plastiku, elementy są dobrze spasowane.


Wyświetlacz wygląda super, w momencie, kiedy lampa jest wyłączona, to zupełnie go nie widać.
Lampa w środku jest czarna i nie ma lustrzanego dna:

Nie wiem dlaczego producent zdecydował się na coś takiego, ponieważ biały kolor zdecydowanie lepiej odbija światło. Liczyłam na to, że jednak lampa będzie utwardzała bardzo dobrze.

Teraz o funkcji Smart Sensor 2.0:
Do tej pory lampy można było włączyć przez wciśnięcie przycisku z oznaczeniem czasu (wtedy lampa się włączała i świeciła przez podany czas) lub przez włożenie do niej ręki (lampa świeciła do momentu wyciągnięcia z niej ręki, maksymalnie 120 sec). Nie było możliwości zapamiętania czasu, w którym chcemy utwardzać produkty. Dzięki nowej funkcji wystarczy dłużej przytrzymać przycisk z czasem, który chcemy zapamiętać (w Sun3: 10, 30 lub 60 sec) i lampa  będzie świeciła daną ilość sekund po włożeniu do niej ręki.

Ostatni przycisk to Low heat mode/99sek/Double power:
- Low heat przyda się podczas utwardzania żeli, które mogą zapiec. Po wciśnięciu przycisku początkowo moc zmniejszy się do 25%, po 30 sec automatycznie wzrośnie do 40%, a po 50 sec 100%.
- Double power - po dłuższym wciśnięciu przycisku lampa będzie świeciła przez 2 sec z podwójną mocą.

Jeśli chodzi o czasu utwardzania to są niestety trochę dłuższe niż w innych lampach SUNUV. Kolorowe hybrydy o bardzo dużej pigmentacji musiałam utwardzać nawet 30 sec :(
Top utwardzałam przez standardowe 30 sec, bazę 10 sec. Reinforce po 30 sec w Sun3 wydawał mi się miękki.

Robiłam również w lampie manicure i tutaj bardzo mnie rozczarowała. Zabezpieczam bazą, lakierami oraz topem wolny brzeg i niestety nie był on dobrze utwardzony, manicure nie był taki trwały jak zwykle i po kilku dniach musiałam go zmienić. Wydaje mi się, że jest to spowodowane właśnie tym, że dno jest czarne i bez żadnej warstwy odbijającej światło. Niepotrzebnie od razu założyłam, że lampa będzie najlepsza i spodziewałam się po prostu więcej.

Lampa nie jest zła, ale trzeba było w niej dodatkowo podkleić coś odbijającego światło. O ile np. w Sun5 można, ale nie trzeba tego robić, to tutaj wydaje mi się to konieczne. Miałam spore oczekiwania, jeśli chodzi o tę lampę, ale niestety rozczarowała mnie. 

Podsumowując: Lampa nie kosztuje mało, ale trzeba się liczyć z tym, że trzeba będzie do niej zamontować dodatkową warstwę odbijającą światło (np. lustrzaną folię) - po tym może być na prawdę super. Jeśli nie macie ochoty się w to bawić to sprawdzonym rozwiązaniem będzie Sun2 (bez wyświetlacza, najlepsza opcja do salonu), Sun5 lub Sun6 (obie lampy mają wyświetlacze, ale tylko Sun6 Smart 2.0).
Czas przesyłki: błyskawiczna, lampa szła z Estonii i w ciągu tygodnia była u mnie :)

5 komentarzy:

 1. Szkoda, chciałam ją kupić 😔 dobrze że trafiłam na twoją recenzję. Za takie pieniądze nie warto

  OdpowiedzUsuń
 2. Trochę lipa, że w środku jest czarna. Nie mam pojęcia co producent miał na myśli :P.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwsza lampa z czarnym matowym dnem
  ..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz będzie kolejna niedługo.. Sun4. Nie rozumiem zupełnie dlaczego tak robią.

   Usuń
  2. Znalazłam na ali lampę SUNUV SUN5 Plus 48 W 36 Leds (rózni sie od 5 chyba tylko ilościa ledów), wcześniej myślałam o zakupie sunuv 3 , ale na szczęście trafiłam na Twoja recenzję. Jest jeszcze lampa sunuv 1s z wyświetlaczem i lustrzanym dnem. No i teraz waham się, która kupić. Może coś podpowiesz? Może na coś nie zwróciłam uwagi?

   Usuń

Copyright © 2014 Kesi Nails , Blogger