[Recenzja] Pochłaniacz pyłu z rurą 2w1 jak IT'S AMAZING INC.Kupione: TUTAJ
Aktualna cena: $45.99
PROMOCJA! $3 zniżki + dodatkowo zapasowy filtr o wartości $7.99 GRATIS! na hasło  "Aliexpress Polska Nails & Tools" przez najbliższe 24 godziny! Zniżki krok po kroku TU

Na youtube jest sporo filmików z pochłaniaczem pyłu IT'S AMAZING INC.. Sprzęt kosztuje w najtańszej wersji $230, więc strasznie dużo. Ucieszyłam się jak dziecko, gdy Lori wprowadziła do swojego sklepu takie same!

Przyszło do mnie wielkie pudło

Znajdowało się w nim urządzenie z dwiema nakładkami oraz zasilaczem:

Pochłaniacza możemy używać w dwóch wersjach w zależności od nałożonej nakładki. Pierwsza wersja to po prostu płaski pochłaniacz, podobny do tego, który recenzowałam jakiś czas temu:

Mnie jednak interesowała bardziej druga wersja ze słynną rurą wciągającą każdy pył! Pochłaniacz ma aż 60W mocy, więc zastanawiałam się czy rzeczywiście będzie działał jak podręczny odkurzacz.

Podłączając rurę musimy pamiętać o dodatkowym przewodzie, który odpowiada za dodatkowe oświetlenie na końcu rury.
Wciśnięcie jej do obudowy wcale nie było łatwe! Prawdopodobnie poszczególne części są tak spasowane by zachować szczelność, ale było ciężko i bałam się, że coś połamię ;)
W końcu się udało!

Na obudowie znajdziemy dwa przyciski: jeden odpowiada za włączenie oświetlenia na końcu rury, a drugi za uruchomienie urządzenia.

Pochłaniacz startuje szybko, ale jest dosyć głośny. Jeśli chodzi o samo działanie to najlepiej widać to na filmiku. Nie mam pojęcia czemu obraz mi tak skakał, ale mam nadzieję, że widać, że paznokieć/wzornik wcale nie musi być blisko by pochłaniacz wciągnął pył. Sporym plusem jest też możliwość "odkurzenia" sobie blatu np. po wcieraniu pyłków etc.

Trzeba się przyzwyczaić i znaleźć odpowiednie miejsce, w którym będzie stał by korzystanie z niego było łatwe i przyjemne. Początkowo rura mi zwyczajnie przeszkadzała. Oświetlenie jest super i wszystko dokładnie widać, ale ciężko było mi się ułożyć. W moim przypadku okazało się, że dużo lepiej, gdy pochłaniacz jest po lewej stronie blatu (jestem praworęczna), niż prawej. W ogóle idealną sytuacją byłoby.. wykrojenie w blacie okrągłego otworu i zamontowanie go pod biurkiem.
Rura jest stabilna i nie ma problemów, by była dokładnie w tym miejscu, w którym chcemy.

Jeśli chodzi o porównanie z moim "starym"(który wcale nie jest stary!) pochłaniaczem to oba zajmują podobną ilość miejsca na biurku:

Podobnie oba mają filtry HEPA, które wystarczy wytrzepać po użyciu. Słyszałam, że niektórzy nawet wsadzają je pod bieżącą wodę, ale nie próbowałam ;) Filtry w razie czego można dokupić w sklepie Lori, ale jeden teoretycznie powinien wystarczyć na pół roku używania (jeśli chodzi o użytek domowy to prawdopodobnie zdecydowanie dłużej).

Filtr w pochłaniaczu po lewej jest zielony.. od kredy po poprzednich testach. Jeśli chodzi o pył z lakierów to filtry nie farbują.

Jeśli chodzi o minusy pochłaniacza z rurą to trudniej czyści się w nim filtr, ponieważ trzeba odczepić górną część odbudowy. Z poprzedniego pochłaniacza korzystałam czasem jak był wyłączony - np. gdy trzeba było podpiłować coś minimalnie czy odciąć wystającą skórkę to robiłam to po prostu nad nim, a w pochłaniaczu z rurą nie ma takiej możliwości. Mimo wszystko myślę, że to fajny sprzęt do salonu. Trzeba go tylko tak wkomponować w miejsce pracy by korzystanie z niego było przyjemne, bo działa bardzo dobrze.

Podsumowując: czy polecałabym go do użytku domowego? Moim zdaniem to pochłaniacz o dużej mocy, który lepiej się sprawdzi w salonach. Jest nietypowy i trzeba się do niego przyzwyczaić, ale po  ogarnięciu odpowiedniej pozycji, korzystanie z niego to przyjemność. Można też dodatkowo odkurzyć sobie blat ;) To fajna opcja dla osób, dla których afinia jest zbyt droga.
Czas przesyłki: 2 tygodnie

1 komentarz:

Copyright © 2014 Kesi Nails , Blogger